2FSL054 solar lawn light, designed by decoration light, good for Villa,Resorts, parks,Home Communities Gardens etc.
It has been widely used in villa, Home Communities Gardens, and etc.



| Power of the Solar | 4.5W/4V mono solar panel |
| Battery Capability | 3.7V/4000mAh |
| Battery Type | Lithium Battery |
| Power of the Light | 2W |
| Total Height | 600mm for standard, 800mm is optional |
| Color Temperature | 3000K/6000K |
| Working Temperature | -20℃~60℃ |
| Charging time | 4-5hours |
| per day Cloudy days lasting | 3-5 cloudy or rainy days |
| IP Rating | IP65 for outdoor use |