It has been widely used in villa, Home Communities Gardens, and etc.

1)Press the button 1st time, it is full power with motion sensor;
2)Press the button 2nd time, it is half power with motion sensor;
3)Press the button 3rd time, it is off.

| Power of the Solar | 20W double side on pole bifacial glass solar panel |
| Battery Capability | 3.2V/20000mAH |
| Battery Type | LifePO4 Lithium Battery |
| Power of the Light | 5W-10W with motion sensor |
| Total Height | 800mm |
| Color Temperature | 3000K-6000K |
| Working Temperature | -20℃~60℃ |
| Charging time | 4-5hours |
| per day Cloudy days lasting | 3-5 cloudy or rainy days |
| IP Rating | IP65 for outdoor use |